Эмэгтэй чөлөөт бөх: 2017 оны шинэ чансаа


Image М.Сугар-Эрдэнэ       392

Дэлхийн бөхийн нэгдсэн холбооноос чөлөөт бөхийн шинэ чансаагаа гаргалаа. Жин тус бүрийн шилдэг 20 бөх багтсан тус чансаанд өнгөрсөн И.Ярыгиний нэрэмжит “Алтан Гран При”-д үсрэнгүй амжилт гаргасан Японы залуу бөхчүүд чансаагаа дээшлүүлсэн.  Идэрчүүдийн аварга Юүй Сүсаки, Саэ Нанжо нар насанд хүрэгчдийн чансаанд хүч түрэн орж ирсэн. 58 кг-ын жинд 2016 оны И.Ярыгиний тэмцээнд Каори Ичог ялж байсан манай П.Орхон 63 кг-ын жинд шилжин, “Алтан Гран При”-д түрүүлсэн. П.Орхон 58 кг-д зургаад жагсаж байна. Хүнд жинд Г.Уртнасан чансаагаа ахиулжээ.
“UWW” шинэ чансаа (өмнөх чансааны байр)
48 кг

1. Эри Тосака (Япон) – Rio OG No.1 (1)
2. Мария Стадник (Азербайжан) – Rio OG No.2 (2)
3. SUN Yanan (Хятад) – Rio OG No.3 (3)
4. Elitsa YANKOVA (BUL) – Rio OG No.3 (4)
5. Patricia BERMUDEZ (ARG) – Rio OG No.5 (5)
6. Jyldyz ESHIMOVA (KAZ) – Rio OG No.5 (6)
7. Yui SUSAKI (JPN) – Yarygin GP No.1 (Not Ranked)
8. Victoria ANTHONY (USA) – GGP Final No.3 (8)
9. Valerie CHEPSARAKOVA (RUS) – GGP Final No.3 (18)
10. Carolina CASTILLO HIDALGO (COL) – Poland Open No.2 (7)
11. Daria LEKSINA (RUS) – Yarygin GP No.2 (nr)
12. Milana DADASHEVA (RUS) – World University No.1 (12)
13. Miho IGARASHI (JPN) – GGP Final No.2 (9)
14. Haley AUGELLO (USA) – Rio OG No.9 (10)
15. Alina VUC (ROU) – World Military No.1 (11)
16. Iwona MATKOWSKA (POL) – Poland Open No.3 (13)
17. KIM Hyon-Gyong (PRK) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.1 (14)
18. Jessica BLASZKA (NED) – Paris GP No.1 (nr)
19. Allyssa CLEAVES (CAN) – Paris GP No.3 (20)
20. Julie SABATIE (FRA) – Paris GP No.2 (nr)
53 кг

1. Хелен Марулис  (АНУ) – Rio OG No.1 (1)
2. Саори Ёшида (Япон) – Rio OG No.2 (2)
3. София Маттсон (Швед) – Rio OG No.3 (3)
4. Natalya SINISHIN (AZE) – Rio OG No.3 (4)
5. ZHONG Xuechun (CHN) – Rio OG No.5 (5)
6. Betzabeth ARGUELLO (VEN) – Rio OG No.5 (6)
7. Odunayo ADEKUOROYE (NGR) – GGP Final No.1 (7)
8. Katarzyna KRAWCZYK (POL) – Paris GP No.1 (9)
9. JONG Myong-Suk (PRK) – Rio OG No.7 (8)
10. Samantha STEWART (CAN) – Paris GP No.2 (13)
11. Nina HEMMER (GER) – Spanish GP No.3 (10)
12. Irina KURACHKINA (BLR) – Europe No.2 (11)
13. Bediha GUN (TUR) – World University No.1 (12)
14. Nadeshda SHUSHKO (BLR) – Paris GP No.2@55 (17)
15. Yulia KHAVALDZHY (UKR) – Europe No.3 (14)
16. Isabelle SAMBOU (SEN) – Rio OG No.8 (15)
17. Natalya MALYSHEVA (RUS) – European U23 No.1 (16)
18. Anzhela DOROGAN (AZE) – GGP Final No.3 (18)
19. Ekaterina POLESHCHUK (RUS) – Yarygin GP No.3 (nr)
20. Э.Сумъяа (Монгол) – Yarygin GP No.3 (nr)
55 кг

1. Маюү Мүкайда (Япон) – World No.1 (1)
2. Ирина Ологонова (ОХУ) – World No.2 (2)
3. Д.Отгонцэцэг (Монгол) – World No.3 (3)
4. Aiym ABDILDINA (KAZ) – World No.3 (4)
5. Ramona GALAMBOS (HUN) – World No.5 (6)
6. Tetyana KIT (UKR) – Poland Open No.1 (7)
7. Zalina SIDAKOVA (BLR) – Medved Prizes No.1 (8)
8. Katsiaryna HANCHAR (BLR) – World No.5 (5)
9. Olena KREMZER (UKR) – European U23 No.1 (9)
10. Sae NANJO (JPN) – Yarygin GP No.1 (nr)
11. Nina MENKENOVA (RUS) – GGP Final No.2 (10)
12. Aleksandra ANDREEVA (RUS) – Yarygin GP No.3 (11)
13. PANG Qianyu (CHN) – Asia No.1 (12)
14. Sarah HILDEBRANDT (USA) – Yarygin GP No.2 (15)
15. Iulia LEORDA (MDA) – World University No.3 (13)
16. Roksana ZASINA (POL) – Poland Open No.2 (14)
17. Nadeshda TRETYAKOVA (RUS) – German GP No.3 (16)
18. Б.Алтанцэцэг (Монгол) – Yarygin GP No.3 (nr)
19. Jacqueline SCHELLIN (GER) – World Military No.3 (17)
20. Alyona KOLESNIK (AZE) – GGP Final No.3 (18)
58 кг

1. Каори Ичо (Япон) – Rio OG No.1 (1)
2. Валерия Коблова- Жолобова (ОХУ) – Rio OG No.2 (2)
3. Марва Амри (Тунис) – Rio OG No.3 (3)
4. Sakshi MALIK (IND) – Rio OG No.3 (4)
5. Aisuluu TYNYBEKOVA (KGZ) – Rio OG No.5 (5)
6. П.Орхон (Монгол) – Rio OG No.7 (7)
7. Yulia RATKEVICH (AZE) – Rio OG No.5 (6)
8. Johanna MATTSSON (SWE) – German GP No.1 (8)
9. Elif Jale YESILIRMAK (TUR) – Rio OG No.9 (9)
10. Jackeline RENTERIA CASTILLO (COL) – Pan America No.1 (10)
11. Grace BULLEN (NOR) – GGP Final No.1 (13)
12. Veronika CHUMIKOVA (RUS) – Yarygin No.2 (16)
13. Mimi HRISTOVA (BUL) – Europe No.3 (12)
14. Lyubov OVCHAROVA (RUS) – German GP No.3 (14)
15. Joice SILVA (BRA) – World Military No.2 (15)
16. Michelle FAZZARI (CAN) – Paris GP No.1 (20)
17. Mariana CHERDIVARA-ESANU (MDA) – Dan Kolov No.2 (14)
18. Yaquelin ESTORNELL (CUB) – GGP Final No.2 (17)
19. Э.Гантуяа (Монгол) – Yarygin GP No.2 (nr)
20. Luisa NIEMESCH (GER) – Spanish GP No.3 (18)
60 кг

1. PEI Xingru (Хятад) – World No.1 (1)
2. Аллисон Раган (АНУ) – World No.2 (2)
3. Эмеше Барка (Унгар) – World No.3 (3)
4. Linda MORAIS (CAN) – World No.3 (4)
5. Ayaulaylm KASYMOVA (KAZ) – World No.5 (5)
6. Yui SAKANO (JPN) – World No.5 (6)
7. Petra OLLI (FIN) – Europe No.1 (7)
8. Oksana HERHEL (UKR) – Europe No.2 (8)
9. Katsuki SAKAGAMI (JPN) – Yarygin GP No.1 (nr)
10. Yulia PRONTSEVICH (RUS) – Yarygin GP No.2 (10)
11. Б.Шоовдор (Монгол) – Poland Open No.2 (9)
12. Tatyana OMELCHENKO (AZE) – European U23 No.1 (11)
13. Therese PERSSON (SWE) – German GP No.2 (12)
14. Katarzyna MADROWSKA (POL) – Poland Open No.3 (13)
15. Laura MERTENS (GER) – World No. 7 (14)
16. Veronika IVANOVA (BLR) – World University No.3 (16)
17. Ayaka Ito (JPN) – Yarygin GP No.3@63 (19)
18. HAN Yingyan (CHN) – Asia No.1 (20)
19. Zhargalma TSYRENOVA (RUS) – Yarygin GP No.3 (nr)
20. Svetlana LIPATOVA (RUS) – World University No.3
63 кг

1. Рисако Кавай (Япон) – Rio OG No.1 (1)
2. Мария Мамошук (Беларусь) – Rio OG No.2 (2)
3. Екатерина Ларионова (Казахстан) – Rio OG No.3 (3)
4. Monica MICHALIK (POL) – Rio OG No.3 (4)
5. Inna TRAZHUKOVA (RUS) – Rio OG No.5 (5)
6. Elena PIROZHKOVA (USA) – Rio OG No.5 (6)
7. Yulia TKACH (UKR) – GGP Final No.1 (7)
8. XU Rui (CHN) – GGP Final No.2 (8)
9. Anastasija GRIGORJEVA (LAT) – Europe No.1 (9)
10. С.Батцэцэг (Монгол) – Poland Open No.3 (10)
11. Henna JOHANSSON (SWE) – Spanish GP No.3 (11)
12. Hafize SAHIN (TUR) – Corneanu Memorial No.1 (12)
13. Marianna SASTIN (HUN) – GGP Final No.3 (13)
14. Taybe YUSEIN (BUL) – Yarygin GP No.3 (15)
15. Koumba LARROQUE (FRA) – Paris GP No.1@69 (18)
16. Danielle LAPPAGE (CAN) – German GP No.1 (14)
17. Ayana GEMPEI (JPN) – GGP Final No.3 (16)
18. Anzhela FOMENKA (RUS) – World University No.1 (17)
19. Moa NYGREN (SWE) – Paris GP No.2 (nr)
20. Kriszta INCZE (ROU) – World University No.2 (nr)
69 кг

1. Сара Дошо (Япон) – Rio OG No.1 (1)
2. Наталья Воробьёва (ОХУ) – Rio OG No.2 (2)
3. Женни Франссон (Швед) – Rio OG No.3 (3)
4. Elmira SYZDYKOVA (KAZ) – Rio OG No.3 (4)
5. Enas AHMED (EGY) – Rio OG No.5 (6)
6. Dorothy YEATS (CAN) – Rio OG No.5 (5)
7. Masako FURUICHI (JPN) – GGP Final No.1 (7)
8. Tamyra MENSAH (USA) – Yarygin GP No.1 (9)
9. Aline FOCKEN (GER) – German GP No.1 (8)
10. Buse TOSUN (TUR) – European U23 No.1 (10)
11. О.Насанбурмаа (Монгол) – Yarygin GP No.2 (11)
12. Elis MANOLOVA (AZE) – Yarygin GP No.3 (14)
13. ZHOU Feng (CHN) – Rio OG No.12 (12)
14. Alina MAKHINYA (UKR) – Europe No.3 (13)
15. Ш.Түмэнцэцэг (Монгол) – Yarygin GP No.3 (nr)
16. Ilana KRATYSH (ISR) – Paris GP No.3 (17)
17. Signe Marie STORE (NOR) – Paris GP No.2 (19)
18. Agnieszka WIESZCZEK-KORDUS (POL) – World Military No.1 (15)
19. Martina KUENZ (AUT) – Henri Deglane No.1 (20)
20. Khanum VELIEVA (RUS) – Yarygin GP No.5 (nr)
75 кг

1. Эрика Уибе (Канад) – Rio OG No.1 (1)
2. Гюзель Манюрова (Казахстан) – Rio OG No.2 (2)
3. ZHANG Fengliu (Хятад) – Rio OG No.3 (3)
4. Ekaterina BUKINA (RUS) – Rio OG No.3 (4)
5. Vasilisa MARZALIUK (BLR) – Rio OG No.5 (5)
6. Laure ALI ANNABEL (CMR) – Rio OG No.5 (6)
7. Adeline GRAY (USA) – Rio OG No.7 (7)
8. Aline FERREIRA (BRA) – World Military No.1 (8)
9. Epp MAE (EST) – Paris GP No.1 (13)
10. Zsanett NEMETH (HUN) – Paris GP No.3 (12)
11. Yasemin ADAR (TUR) – Europe No.1 (9)
12. Justina DISTACIO (CAN) – World University No.1 (10)
13. Cynthia VESCAN (FRA) – World University No.2 (17)
14. Andrea OLAYA GUITIERREZ (COL) – Poland Open No.2 (14)
15. Alla CHERKASOVA (UKR) – Europe No. 3 (11)
16. Elena PEREPELKINA (RUS) – GGP Final No.3 (19)
17. Alena STARODUBTSEVA (RUS) – Yarygin GP No.2 (nr)
18. QIANDEGENCHAGAN Qiandegenchagan (CHN), GGP Final No.1 (18)
19. Г.Уртнасан (Монгол), Yarygin GP No.1 (nr)
20. Anna SCHELL (GER) – European U23 No.2 (15)


Уншигч та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын нэр төрд халдахгүй, ёс бус, бүдүүлэг үг хэллэг ашиглахгүй байж, өөрийн болоод хүний үзэл бодлыг хүндэтгэнэ үү.


Олимпийн наадмаас “хөөвөл” зохих спортын төрлүүд

Олимпийн алтан медаль авснаас “Уимблдон”, “Ролан Гаррос”-т түрүүлэх нь теннисчдийн хувьд нэр төрийн хэрэг.

М.Сугар-Эрдэнэ

Дэвид Бекхэмийн үс ингэж өөрчлөгдсөн

2002 онд Дэвид үсээ будаж, хөлбөмбөгийн ертөнцөд шар, цагаан үсний моод нэвтрүүлсэн.

М.Сугар-Эрдэнэ

Скейтборд сонирхдог хүн бүхний очих "GO! Skateboarding Day 2017"

Энэ ням гарагт болох сонирхолтой арга хэмжээ.

О.Анхзаяа

Их уншсан

-->